Duyurular

 
OTOMASYONA TELEFON BAĞLANDI 0 216 251 07 78 YÖNETİM OFİSİ TELEFON DEĞİŞTİ 0 216 969 73 74
FITNESS SALONU BEDELSİZ ÜYELİK için şartlar: İLGİLİ HANE İÇİN FORM 5 - TAPU - Kira sözleşmesi - Aile bildirim formu ve de 16 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAK ve de SAĞLIK RAPORU.
FORM 5 - TAPU - Kira sözleşmesi - Aile bildirim formu - Resim ... Yönetime teslim etmek bir zorunluluktır, gösterdiğiniz / göstereceğiniz anlayışa teşekkürler...
AİLE HEKİMİMİZ : Barbaros mah. Barbaros cad.NO:225 ATAŞEHİR adresinde Detaylı bilgi "ETKİNLİK VE HABERLER" sayfasında
Havuz kenarında, yeşil alanlarda INTERNET ... Keyifli sörfler...
Hane kapıları ALARM Sistemi KULLANIM KILAVUZU "ETKİNLİK VE HABERLER" sayfasında
BİLMEYENLERE ; CARİ HESABINIZI görmek için üye girişi ekranında yapmanız gerekenler " ETKİNLİK VE HABERLER" sayfasında...
HATIRLATMA : AİDAT ÖDEMELERİNDE SON GÜN her ayın 20.TAKVİM GÜNÜdür, eğer 20.takvim günü resmi tatil ise bu tarihten önceki ilk iş günü son ödeme günü olarak kabul edilir.
C ADA SAKİNLERİNİN YAZIŞMA PLATFORMU : c-ada-uphill-court@googlegroups.com ..... Hala üye olmadınız mı ?
YAKIN ÇEVRE TELEFONLARI "Etkinlik ve Haberler" sayfasında...

Reklam Alanı

-

 

ISTANBUL

Durdur  Yürüt


 

EMLAK VERGİSİ MUAFİYETİ " örnek dilekçe "

 

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

 

ATAŞEHİR / İSTANBUL                                                                             06 / 08 / 2010

 

 

 

 

 

Konu: Emlak vergisi muafiyeti

 

 

 

Barbaros mahallesi, Gelincik sokak , Uphill Court Toplu Yapıları III  C3 blok Daire 39  adresinde bulunan ve Belediye başkanlığınıza  ....... Emlak Sicil Numarası ile kayıtlı meskenin  sahibiyim.

Şu an sahibi olduğum bina 27.03.2008 tarihinde tamamlanmış ve bu husus Emlak Vergisi Beyannamesi ile beyan edilmiştir.

 

1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanununun “Geçici Muaflıklar” Başlıklı 5. maddesinin (a) fıkrası “Mesken olarak kullanılan bina veya apartman dairelerinin, 2.500 Yeni Türk Lirasından az olmamak üzere vergi değerinin 1/4 ü, inşalarının sona erdiği yılı takibeden bütçe yılından itibaren 5 yıl süre ile geçici muafiyetten faydalandırılır” şeklindedir.

 

V.U.K’nun 119/5 -  122. maddeleri uyarınca tarafımca yapılan bu yazılı bildirime istinaden aynı kanunun 120. maddesi uyarınca Belediye Başkanlığınızca Düzeltilerek tarafıma nakten veya mahsuben iade edilmesi gerekmektedir. 

 

Yukarıdaki açıklamalarım ışığında,

 

........... tarihinde ............... makbuz no ile tarafımca fazla ve yersiz ödenen 2010 yılı Emlak Vergisi 1. taksidinin fazla tutarlarının yukarıdaki kanun hükmü gereğince nakten ve/veya 2010 yılı Emlak Vergisi 2.. taksidinden mahsuben iadesi hususunu bilgilerinize sunarım.   

 

 

Saygılarımla,